Skip to content Skip to footer

Podpisanie umowy na realizację inwestycji w Wieliczce

W dniu 04.04.2024 w urzędzie Miasta Wieliczka zawarto umowę pomiędzy SIM Małopolska a Firmą Remar  z siedzibą w Golkowicach Górnych na realizacje inwestycji w miejscowości Wieliczka o wartości 25 388 888,88  zł.  SIM Małopolska to samorządowa spółka stworzona przez 16 małopolskich gmin (m.in. Miasto i Gmina Wieliczka) oraz Krajowy Zasób Nieruchomości w celu budowy mieszkań na wynajem o umiarkowanym czynszu . Jest to już piąta podpisana umowa na roboty budowlane w ramach realizowanych inwestycji przez SIM Małopolska sp. z o.o. W spotkaniu uczestniczył Pan Artur Kozioł Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka, Pełnomocnik Firmy Remar  Pan Marcin Golonka  oraz prezes spółki SIM Małopolska Pan Michał Lysy.

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania inwestycyjnego pn.: Budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego wraz z infrastrukturą techniczną na działkach nr. 309/22, 316/2 i 321/2 w Wieliczce.

W ramach zadania powstanie budynek wielorodzinny w którym zaprojektowano 80 lokali mieszkalnych o zróżnicowanym metrażu. Lokale będą wykonane w standardzie wykończeniowym. Budynek będzie posiadał również  lokalne dostosowane dla osób niepełnosprawnych, będzie wyposażony w dźwig osobowy oraz komórki lokatorskie i podziemne garaże. Przy budynku wykonany zostanie parking a teren przylegający będzie zagospodarowany. Ponadto Gmina Wieliczka przystąpiła do rozbudowy drogi dojazdowej do powstającej inwestycji SIM Małopolska, która nie tylko znacząco poprawi komfort przyszłych lokatorów ale także pozostałych mieszkańców Wieliczki.

Termin realizacji inwestycji to 24 miesiące od udzielenia zamówienia.

Skip to content