Skip to content Skip to footer
WIARYGODNY PARTNER

SIM Małopolska sp. z o.o.

SIM Małopolska jest wspólnym projektem szesnastu małopolskich gmin i Skarbu Państwa, stworzonym jako odpowiedź na potrzeby mieszkaniowe lokalnych społeczności. Spółka zawiązana została 2 sierpnia 2021 roku w Brzesku w formie aktu notarialnego.

Nowoczesne budownictwo

Atrakcyjne lokalizacje

Komfortowa przestrzeń

Misja spółki

Misją Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej jest budowa mieszkań o umiarkowanym czynszu z gwarancją długoterminowego najmu, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 26 października 1995 r. o niektórych formach popierania budownictwa mieszkaniowego. W ramach swojej działalności zamierzamy zrealizować inwestycje mieszkaniowe w 16 rozwijających się gminach Małopolski, w wyniku których planuje się utworzenie blisko 1000 lokali mieszkalnych na wynajem.

Nasza działalność oparta jest na ścisłej współpracy z gminą, której celem jest stworzenie atrakcyjnej oferty mieszkaniowej dla lokalnej społeczności z wykorzystaniem finansowania oferowanego w ramach programu wspierania społecznego budownictwa czynszowego. SIM Małopolska jako podmiot „not for profit” nie działa w celu osiągnięcia zysku, co pozwala nam stworzyć przystępną cenowo ofertę najmu na dogodnych dla mieszkańca warunkach. Skarb państwa oraz samorządy jako udziałowcy stanowią gwarancję realizacji celów statutowych SIM.

Nowoczesne rozwiązania

Realizujemy energooszczędne budownictwo z zastosowaniem nowoczesnych rozwiązań technologicznych, w otoczeniu zielonej infrastruktury. Nasze inwestycje cechuje dbałość o środowisko naturalne, a także troska o komfort rodzin, seniorów oraz osób z niepełnosprawnościami.

SIM stanowi odpowiedź na współczesne wyzwania mieszkaniowe, oferując innowacyjne połączenie nowoczesnego prawa najmu z opcją wykupu mieszkania na własność po latach w atrakcyjnej cenie oraz z możliwością dziedziczenia.

Zarząd spółki

Prezes Zarządu – Michał Lysy

Rada Nadzorcza

Jarosław Baziak
Daniel Janeczek
Wiktor Karpiel
Krzysztof Kukułka
Janusz Kwaśniak
Piotr Olszówka – Przewodniczący Rady Nadzorczej
Adrian Palonek
Sławomir Paterek
Agnieszka Schweizer

Wspólnicy

kzn logo
Krajowy Zasób Nieruchomości
logo-miasto-brzesko
Gmina Brzesko
img-animation-5-white
Gmina Ciężkowice
herb
Miasto Gorlice
herb_ryglice_1216063
Gmina Ryglice
herb_trzciana_1201082
Gmina Trzciana
herb_gnojnik_1202052
Gmina Gnojnik
herb_dabrowa_tarnowska_1204023
Gmina Dąbrowa Tarnowska
herb_wierzchoslawice_1216112
Gmina Wierzchosławice
flaga_borzecin_1202012
Gmina Borzęcin
herb_rabka_zdroj_1211123
Gmina Rabka Zdrój
POL_Stary_S•cz_COA.svg (1)
Gmina Stary Sącz
herb_korzenna_1210062
Gmina Korzenna
herb_wieliczka_1219053
Gmina Wieliczka
herb_miechow_1208053
Gmina Miechów
herb_tuchow_1216103
Gmina Tuchów
herb_zakliczyn_1216143
Gmina Zakliczyn
Skip to content